Volg hier de renovatie en de evolutie van Hoeve Duifhuis naar een nieuwe agro-ecologische boerderij op de voet!

 

  • Januari 2026: Faktordertig gekozen als architectenbureau

    Het Antwerpse architectenbureau Faktordertig is aangesteld als architectenbureau voor de renovatie van Hoeve Duifhuis. Met een sterke ecologische visie en respect voor erfgoed geven zes vrouwelijke architecten het historische erf een toekomst. 

     

  • 8 november 2025: tweede opruimdag

    Voor de tweede keer vullen we met een hele groep Landgenoten een gele container met oud isolatiemateriaal, houten wanden, overgebleven spullen, ... Buiten gaat een team de Japanse Duizendkoop te lijf.

  • 8 augustus 2025: we vliegen in de opkuis

    Hoeve Duifhuis staat al een aantal jaar leeg. Samen met een tiental vrijwilligers vliegen we in de opkuis. We halen alle rommel weg uit de stal en het huis, breken de keuken uit, halen losgekomen isolatie en oude vloerbedekking weg. De gele container voor het huis geraakt in geen tijd gevuld. Een ploeg van Widar heeft intussen ook de tuin al helemaal proper gemaakt. Een schone lei om het nieuwe verhaal van Hoeve Duifhuis op te schrijven!

  • 4 juli 2025

    Onze coördinator brengt een bezoek aan Hoeve Duifhuis, samen met de weerhouden kandidaat-boeren. Zij krijgen de opdracht een concreet voorstel en bedrijfsplan uit te werken. Dat komen ze in het najaar voorstellen. 

  • 20 mei 2025

    We lanceren een oproep voor kandidaat-boeren. Uit alle ingediende voorstellen kiest de adviesgroep vier projecten, gedragen door één of meerdere boeren.

  • januari 2025


    De Landgenoten krijgt een korte maar heel bijzondere e-mail. Een gulle schenker wil ons de middelen geven om Hoeve Duifhuis aan te kopen en te renoveren. Zo kan er een nieuw agro-ecologisch verhaal geschreven worden. 

  • april-mei 2023

    De eigenaren van hoeve Duifhuis contacteren De Landgenoten met de vraag of we interesse hebben. Ze zouden de hoeve en gronden graag biologisch bewerkt zien worden. De Landgenoten gaat (kwijlend) kijken maar ziet geen financiële mogelijkheid voor zo’n grote aankoop.