Ben je al aandeelhouder van De Landgenoten en wil je je engagement versterken? Dan zijn vriendenaandelen een interessante kans. Dankzij deze formule van de Vlaamse overheid investeer je extra in onze missie én geniet je vijf jaar lang van een fiscaal voordeel.

De inschrijving voor de eerste schijf start op 1 april 2026.

 

Waarom geven we vriendenaandelen uit?

Met vriendenaandelen versterken we de reserves van De Landgenoten. Zo bouwen we de financiële slagkracht op die nodig is om onze groei op middellange termijn te bestendigen.

Door voldoende eigen middelen te hebben, kunnen we snel handelen wanneer er kansen ontstaan om grond veilig te stellen voor duurzame landbouw.

Je investering helpt ons dus om ook in de toekomst landbouwgrond te blijven aankopen en beschermen.

 

Wat is een vriendenaandeel?

Het vriendenaandeel is een initiatief van PMV en de Vlaamse overheid dat particulieren aanmoedigt om te investeren in Vlaamse ondernemingen.

Concreet betekent dit:

  • - Je investeert extra in De Landgenoten
  • - Je ontvangt 5 jaar lang een fiscaal voordeel van 2,5% per jaar
  • - Daarna blijven je aandelen gewoon deel uitmaken van het kapitaal van De Landgenoten

Voorbeeld:
Investeer je 5.000 euro, dan ontvang je jaarlijks 125 euro fiscaal voordeel, gedurende vijf jaar. 

 

Hoe werken vriendenaandelen van de landgenoten?

  • - Eén vriendenaandeel kost 250 euro
  • - Je schrijft in voor minstens 20 aandelen (5.000 euro). Dat doe je via een speciaal formulier dat op 1 april online komt. 
  • - Je investeert maximum 75.000 euro* aan vriendenaandelen per persoon (*ongeacht of die van De Landgenoten zijn of van een ander bedrijf)
  • - Vriendenaandelen worden niet gekoppeld aan een specifieke grondaankoop
  • - Na afloop van het fiscale voordeel worden het gewone aandelen
  • - Vriendenaandelen hebben dezelfde rechten, voorwaarden en risico’s als gewone aandelen van De Landgenoten. Check daarvoor het infodossier: www.delandgenoten.be/aandeelhouder-worden

 

Wie kan vriendenaandelen kopen?

Je kan intekenen als je:

 

Hoe verloopt de intekening?

  • - De uitgifte gebeurt in vier schijven: in april, mei, juni en juli 2026
  • - De inschrijving voor de eerste schijf start op 1 april 2026
  • - Voldoe je aan alle voorwaarden? Dan kan je je inschrijven via een speciaal formulier dat op 1 april online komt
  • - Na je inschrijving ontvang je van ons een bevestiging en de verdere instructies

 

Blijf op de hoogte

Heb je interesse? Laat het ons weten via lien@delandgenoten.be

We houden je als eerste op de hoogte als de eerste schijf gelanceerd wordt.